Co to jest fibryna?
Fibryna bogatopłytkowa i-PRF, podobnie jak osocze bogatopłytkowe to procedura oparta na wykorzystaniu własnej krwi pacjenta w celu stymulacji procesów regeneracyjnych i poprawy wyglądu skóry oraz tkanek. Fibryna zawiera ponadto komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które pełnią kluczową rolę w zapewnianiu długotrwałych efektów estetycznych i terapeutycznych.
Jak działa fibryna?
Fibryna strukturalna s-PRF tworzy trójwymiarowy stelaż, dlatego może być z powodzeniem stosowana w miejsca drobnych bruzd i zagłębień dając efekt delikatnego wypełnienia.
Zabiegi autologiczne z wykorzystaniem fibryny
Zabiegi autologiczne z wykorzystaniem fibryny, która jest pozyskiwana z pobranej wcześniej krwi własnej pacjenta. Termin „autologiczne” oznacza, że materiał ten pochodzi z tego samego organizmu, do którego ma być ponownie wprowadzony. Fibrynę, będąc składnikiem krwi, stosuje się w takich procedurach ze względu na jej zdolność do stymulacji procesów regeneracyjnych.
Procedura zabiegu rozpoczyna się od pobrania krwi od pacjenta. Następnie, poprzez wirowanie na określonych parametrach, fibryna oddzielana jest od innych składników krwi, takich jak czerwone i białe krwinki. W otrzymanym preparacie zawarte są komórki macierzyste i liczne czynniki wzrostu. Komórki macierzyste mają zdolność do różnicowania się w różne rodzaje komórek, co wspomaga proces regeneracyjny. Czynniki wzrostu natomiast stymulują gojenie się tkanek i produkcję kolagenu.
Celem zabiegów autologicznych z użyciem fibryny jest stymulacja procesów regeneracyjnych w tkankach pacjenta. Fibryna przyczynia się do szybszego gojenia się ran, poprawy elastyczności, odżywienia i odświeżenia skóry.
Zabiegi autologiczne z fibryną są powszechnie stosowane w dziedzinie medycyny estetycznej do poprawy wyglądu skóry, redukcji zmarszczek, czy wypełniania drobnych bruzd. Ponadto, są również wykorzystywane w celach terapeutycznych, na przykład w leczeniu urazów ortopedycznych czy przyspieszaniu gojenia się ran pooperacyjnych i pooparzeniowych.
Wśród efektów po zabiegu autologicznym z wykorzystaniem fibryny zauważalne są:
- rewitalizacja, odmłodzenie i regeneracja skóry;
- redukcja bruzd oraz wypełnienie zmarszczek;
- wspomaganie terapii wypadania włosów;
- wpływ na inne procedury związane z regeneracją skóry m.in. usuwanie blizn oraz rozstępów.
Kto powinien skorzystać z zabiegów autologicznych?
Zabiegi autologiczne mogą być polecane dla osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry, redukcji zmarszczek czy przyspieszenia procesu gojenia się tkanek. Tego typu procedurami z zakresu medycyny estetycznej powinni się zainteresować przede wszystkim pacjenci:
- z widocznymi oznakami starzenia się skóry;
- preferujący naturalne metody leczenia i poprawy wyglądu skóry.
Ostateczna decyzja o skorzystaniu z zabiegów autologicznych powinna zależeć od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz konsultacji z odpowiednim lekarzem, który oceni, czy taka procedura jest odpowiednia w danym przypadku.
Dlatego zabieg autologiczny z wykorzystaniem fibryny powinien być każdorazowo poprzedzony konsultację z lekarzem specjalistą, który będzie wykonywał ww. zabieg. Oceni on ryzyko związane z procedurą oraz ustali, czy terapia w ogóle jest zasadna w przypadku konkretnego pacjenta.
W kontekście doświadczeń bólowych, osoby, u których przeprowadzane były zabiegi autologiczne z użyciem fibryny, nie zgłaszały nieprawidłowości. Terapia ta jest mało bolesna, głównie przez wzgląd, iż w miejscu wykonywania zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe.
W gabinecie Dental Clinic Jankowscy wykonujemy bezpieczne i profesjonalne zabiegi autologiczne z wykorzystaniem fibryny. Wybierając nasze usługi masz pewność, że zajmą się Tobą wykwalifikowani specjaliści z ogromną wiedzą i doświadczeniem.