Każdy z nas marzy nie tylko o zdrowym ciele, ale również o atrakcyjnym wyglądzie. Pomóc w tym mogą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Nie tylko korygują wizerunek, lecz również wpływają na pozytywne samopoczucie. Z ich pomocą można również redukować niedoskonałości oraz leczyć poważniejsze schorzenia.

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to gałąź medycyny, która skupia się na poprawie wyglądu zewnętrznego oraz zachowaniu harmonii estetycznej ciała. Jej celem jest nie tylko leczenie konkretnych schorzeń czy dolegliwości, ale także poprawa wyglądu pacjenta i zwiększenie pewności siebie. Praktyki z zakresu medycyny estetycznej są najczęściej wykorzystywane w celu poprawy kondycji skóry, redukcji zmarszczek, modelowania twarzy i korekcji defektów estetycznych.

Medycyna estetyczna została stworzona z myślą o osobach, które chcą poprawić swoje walory zewnętrzne, ale niekoniecznie wymagają interwencji chirurgicznej. Jest to alternatywa dla chirurgii plastycznej, oferująca mniej inwazyjne metody poprawy wyglądu. Procedury medycyny estetycznej są często stosowane u osób, które chcą zachować młodzieńczy wygląd, redukować oznaki starzenia, a także zniwelować pewne niedoskonałości wyglądu. Ważne, aby zabiegi były wykonywane przez wykwalifikowanych lekarzy z wykształceniem medycznym. Dzięki temu mamy pewność, że będą one bezpieczne i skuteczne. 

Zabiegi medycyny estetycznej 

W gabinecie Dental Clinic Jankowscy przeprowadzamy różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej. Do najpopularniejszych, które wybierają nasi klienci, należą m.in.:

 • usuwanie i profilaktyka zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej;
 • leczenie nadpotliwości;
 • terapia wspomagająca leczenie bruksizmu;
 • terapia fibryną bogatopłytkową;
 • zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP.

Usuwanie zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej

Usuwanie zmarszczek przeprowadzane w naszym gabinecie to procedura medycyny estetycznej, której celem jest redukcja zmarszczek mimicznych poprzez zastosowanie toksyny botulinowej. Blokuje ona przekazywanie sygnałów nerwowych do mięśni, powodując ich tymczasowe osłabienie, dzięki czemu zmarszczki ulegają spłyceniu, a skóra staje się gładsza.

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są uważane za najskuteczniejszy rodzaj terapii  przeciwzmarszczkowej. Działają skutecznie zarówno w profilaktyce, opóźniając pojawianie się zmarszczek u osób młodszych, jak i w redukcji już istniejących u osób starszych.

Oprócz redukcji zmarszczek, toksyna botulinowa jest stosowana również w leczeniu nadpotliwości poprzez ograniczanie czynności gruczołów potowych. Efekty utrzymują się zazwyczaj od 3 do 10 miesięcy, po czym konieczne jest ponowne wykonanie zabiegu. 

Zabiegi autologiczne: osocze i fibryna

Osocze bogatopłytkowe i fibryna to preparaty uzyskiwane z własnej krwi pacjenta, pobieranej bezpośrednio przed zabiegiem. Niezaprzeczalną zaletą zabiegów autologicznych jest ich bezpieczeństwo. Preparat pochodzi z własnej krwi, nie ma więc ryzyka wystąpienia wczesnych i późnych reakcji alergicznych i związanych z tym powikłań. Procedury te są stosowane w celu stymulacji procesów regeneracyjnych i poprawy jakości skóry oraz tkanek. Dodatkowo fibryna działa jako naturalny wypełniacz, poprawiając ich objętość i elastyczność.

Preparaty autologiczne zawierają cenne dla naszej skóry czynniki wzrostu, które pobudzają odmłodzenie wyglądu. Fibryna zawiera także komórki macierzyste, które jeszcze bardziej wspomagają odnowę biologiczną.

Terapie autologiczne sprawdzą się doskonale w:

 • wypełnieniu delikatnych zmarszczek,
 • odżywieniu, poprawie jędrności i gęstości skóry,
 • poprawie wyglądu delikatnej skóry okolicy oczu,
 • odmłodzeniu skóry szyi i dekoltu,
 • odżywieniu skóry dłoni, 
 • nawilżeniu i odżywieniu okolicy ust,
 • terapii łysienia.

Efekty zabiegu autologicznych są stopniowe, a pełne rezultaty zazwyczaj stają się widoczne po kilku tygodniach. Zalecane jest przeprowadzenie serii zabiegów w celu osiągnięcia optymalnych efektów.

Wybierając usługi z zakresu medycyny estetycznej w Dental Clinic Jankowscy masz pewność, że zajmą się Tobą wykwalifikowani specjaliści z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Każdego pacjenta traktujemy w sposób indywidualny, oceniając szanse powodzenia konkretnej usługi lub zabiegu w ramach konsultacji. Znakomite efekty osiągamy zaś dzięki wysokiej klasy wyposażeniu, które pozwala nam działać precyzyjnie i bezpiecznie. 

Wkrótce planujemy poszerzenie listy oferowanych przez nas usług z zakresu medycyny estetycznej.

Zapraszamy do Dental Clinic Jankowscy!